Yorki – dlaczego to popularna rasa

Yorki, Yorkshire teriery lub, ponieważ są one formalnie znany, to fascynujące psy. Mają wielkie osobistości i są bardzo inteligentne. Są one oznaczone w grupie zabawka psów z powodu ich małej wielkości. Według ich standard rasy nie może przekraczać siedmiu funtów.

Mają bardzo charakterystyczny płaszcz, jak również. Prawie wszystkie Yorki mają niebieską i brązową kurtkę. Ich sierść jest bardzo długa i jedwabista, jeśli nie wyrastają.

Oni są zawsze jednym z amerykańskich ulubionych ras psów stale plasuje się w pierwszej dziesiątce. Według najnowszych statystyk z American Kennel Club (AKC), są one numer dwa najbardziej popularne rasy psów w Ameryce, drugi tylko do Labrador Retriever.

Yorkie pochodzi z Yorkshire, terytorium w północnej Anglii. Uważa się, że szkockich górników przybywających do Anglii do pracy przyniósł ze sobą kilka małych długowłosych terierów, że pójdzie na tworząc to, co wiemy dziś jako Yorkie.

Huddersfield Ben, jest pies, który uważa się za ojcem fundamentem tej rasy. Urodził się w 1865 roku w hrabstwie Yorkshire. Legenda głosi, że zdobył ponad 70 nagród na konkursach ratting, co zyskał sobie popularność w całym regionie i czyni go bardzo poszukiwanym reproduktora.

Yorkshire terriery nie były ich oryginalna nazwa. Początkowo ich nazwa został uszkodzony włosach https://climbingacademy.pl/mirek/ Scotch teriery. Dopiero w 1870 roku, że ich nazwa została zmieniona.

Yorkshire Terrier nie dotarł do Stanów Zjednoczonych, aż do 1872 roku, a nie został rozpoznany, aż 1885 przez AKC. W rzeczywistości, to rasa jeden z pierwszych ras są rozpoznawane przez AKC. Od czasu ich przybycia Yorki zawsze miały dużą popularnością w Ameryce.

Rasa ta jest rozpatrywana z bardziej inteligentnych ras psów. W rzeczywistości jedno badanie psa inteligencji rankingu nich 27 z 132 ras. Yorki są bardzo łatwe do pociągu i odebrać polecenia dość szybko.

Ze względu na ich popularność, hodowcy zawsze próbują przekroczyć je z innymi rasami. Niektóre popularne kombinacje są krzyże z maltańskiego (Morkie), Pinczer miniaturowy (Yorkie PIN), a Pudel (Yorki-poo).

Yorki również cieszył się sporą popularność w telewizji i filmach. W rzeczywistości jeden oryginalny pies z Czarnoksiężnika z krainy Oz był Yorki, choć później grał przez Carin Terrier.

Jak widać istnieje wiele interesujących faktów O yorkach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej rasy należy sprawdzić strony internetowe i książki o tej rasie.

Dowiedz się więcej tutaj o Yorkie Care.

Aby dowiedzieć się więcej na temat hodowli yorki odwiedzić: Jak hodować yorki

Zobacz stronę autora: baterie trójmiasto